» Zajęcia taneczno-ruchowe

ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE

Ruch, rytm i muzyka – wszystkie dzieci mają to we krwi. Nawet szkraby, które ledwo zaczęły raczkować, podrygują rytmicznie, kiedy słyszą ulubioną melodię. Wbrew pozorom, pląsy i „wygibasy” na parkiecie to nie tylko świetna zabawa. To także cały szereg korzyści dla rozwoju psychoruchowego najmłodszych, a wśród nich:

  • wspieranie rozwoju fizycznego
  • wzmacnianie kompetencji społecznych
  • rozwój zdolności kognitywnych.

W tańcu nie ma miejsca na nudę – figury i układy zmieniają się szybko, a przedszkolak skupia całą swoją uwagę na muzyce. Jednocześnie ćwicząc ciało i umysł dziecka. Tańczące dzieci mogą pochwalić się lepszą motoryką, postawą ciała, a także umiejętnością zachowania równowagi niż ich rówieśnicy. Co więcej, zajęcia taneczne w doskonały sposób zapobiegają wadom kręgosłupa. Trudno bowiem o lepszą przeciwwagę dla długich godzin siedzenia przed telewizorem lub komputerem.