» Bez kategorii » Sensoplastyka

Sensoplastyka

25 sierpnia 2021

Sensoplastyka to interesująca forma zajęć, która mimo iż jest prosta w swojej formie, przynosi ogromne korzyści zarówno dla rozwoju wszystkich zmysłów, jak i ogólnej motoryki dzieci. Co więcej, to doskonała zabawa dla przedszkolaków oraz dorosłych. Fenomenem sensoplastyki jest to, że poprzez prostą formę zabawy równocześnie stymulowane są wszystkie zmysły dziecka. Ugniatanie, przesypywanie i formowanie produktów zróżnicowanych pod względem faktury oraz innych właściwości fizycznych, aktywuje zarówno dotyk, węch, wzrok, smak, jak i słuch. To natomiast jest szczególnie ważne w pierwszych latach życia dziecka, bowiem wpływa na prawidłowy rozwoju jego mózgu. Oprócz tego brak ograniczeń oraz całkowita swoboda działania doskonale wpływają na kreatywność, a także twórcze myślenie dzieci.