TEATRZYKI

Zajęcia teatralne „W świecie teatru i książki”

Dziecko w wieku przedszkolnym  cechuje naturalna potrzeba  aktywności, ekspresyjnego wyrażania swoich uczuć. Od najmłodszych lat dzieci żywo gestykulują, przekładają z miejsca na miejsce różne przedmioty, bawią się w dom, wcielają się w role członków rodziny. Inspiracją tych zabaw jest otaczająca je rzeczywistość, scenki z życia rodzinnego, społecznego, role pełnione przez dorosłych.

W dziecięcych zabawach rzeczywistość przeplata się z fantazją, wyobrażenia dziecka z obrazami, które obserwuje na co dzień. Obcowanie z książkami, teatrem, filmem wzbogaca doświadczenia przedszkolaków, staje się źródłem nowych przeżyć, pobudza dziecięcą wyobraźnię.
Aktywność twórcza dziecka wyrażona w formie ruchowej, słownej, plastycznej jest budującą wartością dzieciństwa. Wartością, którą należy pielęgnować i rozbudzać. Dzięki niej małe dziecko zdobywa i doskonali wiele umiejętności między innymi  nawiązuje kontakty społeczne z rówieśnikami i dorosłymi.

W ramach zajęć teatralnych w naszym przedszkolu będziemy organizować możliwie jak najwięcej zabaw w teatr, które są ulubioną przez dzieci  formą zabawy. Często zdarza się, że jej tematem jest utwór literacki, ładnie opowiedziana baśń czy opowiadanie. Można łatwo zaobserwować, jaką wielką radość sprawia dzieciom organizowanie przedstawień dla kolegów, dla pań albo po prostu dla siebie. Podkreślając znaczenie zabawy w teatr, należy pamiętać również o tym, iż w wieku przedszkolnym kształtujemy u dzieci wiele nawyków, w tym również czytelnicze. Warto więc wykorzystać ów moment, tym bardziej, że czytając dzieciom, poszerzamy ich wiedzę o człowieku, o świecie, dostarczamy naszym pociechom całego bogactwa przeżyć. Kontakt z książką i teatrem wzbogaca słownictwo dzieci, ich wyobraźnię, poszerza się świat ich uczuć i myśli.

Najważniejsze jednak w świecie książki i teatru jest to, iż jest to dla dzieci fantastyczna przygoda, którą będą miały szansę przeżyć w czasie cotygodniowych zajęć teatralno -czytelniczych.

Oferta Teatrzyki