KUCHCIKOWO

Zabawy kulinarne należą do jednych z najbadziej lubianych przez dzieci zajęć. Dzięki ich realizacji dzieci mają szansę przeżyć wspaniałą, kulinarną przygodę i chodź na chwilę, stać się „małymi kucharzami”. Realizacja programu, pozwola przedszkolakom rozwijać zdolności manualne   poprzez: krojenie, obieranie, ugniatanie, mieszanie, smarowanie. Dzięki zajęciom kulinarnym dzieci uczą się także rozpoznawać nowe smaki, właściwie zachowywać przy stole, prawidłowo posługiwać się sztućcami, dbać o porządek.

Zajęcia z „Kuchcikowa” odgrywają szczególną rolę w edukacji dzieci, gdyż nie tylko otwierają je na nowe smaki, ale także pomagają w rozwijaniu u nich kreatywnego myślenia. Przedszkolaki stają się bardziej otwarte, samodzielne oraz lepiej zorganizowane. Nabywają prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. A wszystko to poprzez wspaniałą zabawę połączoną z bezpośrednim działaniem.

Oferta Kuchcikowo