KÓŁKO MAŁEGO EKSPERYMENTATORA

Action Learning to nie tylko edukacja mobilna, ale również samodzielnie wykonywane doświadczenia z zakresu fizyki i chemii, dostosowane poziomem zaawansowania do poszczególnych grup wiekowych dzieci. W czasie spotkań z niezwykle interesującym i nieco szaloną Wróżką Mądrą Główką dzieci będą miały okazję do bezpiecznych i zarazem niezwykle interesujących zabaw edukacyjnych z dziedziny fizyki i chemii.

Dlaczego wprowadziliśmy na stale do oferty zajęć dodatkowych naszego przedszkola Kółko Małych Eksperymentatorów? Ponieważ dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”. Aktywność poznawcza jest dla nich w pewnym stopniu rzeczą naturalną, wynikająca z wrodzonej potrzeby wysiłku umysłowego. Mamy nadzieję, że dzięki systematycznym spotkaniom z Wróżką Mądrą Główką przybliżymy dzieci do świata nauki a w przyszłości proste doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki będą dla nich czymś naturalnie zrozumiałym, wręcz oczekiwanym.

Oferta Kółko Małego Eksperymentatora