ZAJĘCIA WPROWADZAJĄCE ELEMENTY GRY W SZACHY

Szachy są grą znaną od bardzo dawna. Na podstawie wykopalisk oraz zapisów w starych księgach stwierdzono, że pierwsze zasady gry w szachy opracowano w Indiach 1500. lat temu. W Europie grę w szachy poznano przed około tysiącem lat. Grano wówczas w szachy w Hiszpanii, następnie we Włoszech i kolejno rozpowszechniła się w innych krajach. W Polsce pierwsze informacje związane z szachami pochodzą z okresu władania Bolesława Krzywoustego, a popularność swą zyskały na początku XVI wieku, gdy do Krakowa przyjechała królowa Bona ze swym dworem. Gra w szachy jest znana na całym świecie. Grają dzieci, grają dorośli we wszystkich krajach i to nie tylko dla własnej przyjemności. Odbywa się wiele turniejów o mistrzostwo szkół, miast, krajów, kontynentów i świata. Organizuje się także towarzyskie turnieje międzynarodowe, w których biorą udział szachiści różnych narodowości. W ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów w grupie do lat 10 brało udział blisko 100 dziewcząt i chłopców. Dlaczego wprowadziliśmy elementy nauki gry w szachy do oferty „dobrego Przedszkola”?

Oto odpowiedź, ponieważ:

• uczą logicznego i konstruktywnego myślenia,
  • rozwijają aktywność twórczą dziecka,
  • poprawiają: pamięć, koncentrację, wyobraźnię przestrzenną, a także uczą podzielności uwagi
  • kształtują osobowość dziecka, wyrabiają w nim pozytywne cechy: systematyczność,odpowiedzialność, pracowitość, samodyscyplinę, wolę walki,
  • uczą szacunku dla rywala, wychowują, bawią, rozwijają zainteresowania, – poprawiają wyniki dydaktyczne dziecka w szkole
Oferta Zajęcia wprowadzające elementy gry w szachy