» Kółko Małego Eksperymentatora

KÓŁKO MAŁEGO EKSPERYMENTATORA

Dzieci posiadają niezwykłą, naturalną umiejętność i potrzebę odkrywania otaczającego je świata. Skakanie przez kałuże, zbieranie kasztanów, tworzenie domowych hodowli ślimaków, wywoływanie echa z lasu i łapanie drobinek kurzu…

Co możemy zrobić, aby rozwijać te wspaniałe kompetencje odkrywcy? Jak uwalniać i wspierać naturalną ciekawość dziecka? Jak wspierać je w samodzielnym poznawaniu świata?

Wystarczy zaprosić je do udziału w zajęciach w ramach „Kółka Małego Eksperymentatora”.

W czasie zabaw i zajęć z elementami eksperymentowania nasze przedszkolaki uczą się samodzielnie badać otaczającą je rzeczywistość, rozwijają ciekawość świata, dowiadują się jak skomplikowany i fascynujący jest otaczający je świat, pomagają zrozumieć świat fizyki, chemii i przyrody i wreszcie uczą współdziałania.